meme

Büyük Göğüslü Kadınlar için Sütyen Seçimi

Büyük Göğüslüler Nasıl Sütyen Kullanmalı

Göğüsleriniz bedenine göre büyükse muhtemelen her sütyen alışverişinde çeşitli zorluk karşılaşıyorsunuz. Büyük göğüslü kadınlar için sütyen tavsiyesi vermek yerine her kadının beklentisine göre yönlendirme yapmanın daha doğru olacağını düşünüyoruz. Ancak bundan önce sütyen bedenlerinin nasıl hesaplandığını, numaraların ve harflerin ne anlama geldiğini kısaca bir hatırlayalım.

Bilindiği üzere sütyen bedeninde iki temel bilgiye ihtiyaç vardır.

buyuk gogus sutyen bedeni

1)Göğüs Altı Çevresi: Bir mezura yardımı ile göğüs altından sırt kısmına doğru ölçüm yapılır. Burada dikkat edilmesi gereken husus mezura gevşek tutulmamalıdır.

2)Göğüs Çevresi: Yine mezura yardımı ile memenin en geniş olduğu bölgeden ölçüm yapılır. Göğüsleri çok büyük olan ve göğüsleri sarkmış olan kadınlar hafifçe eğilerek ölçüm yapmalıdır.

Bu iki ölçüyü aldıktan sonra bir beden tablosundan sütyen bedeni hesaplanır.  Aşağıda Krisline markasının hazırlamış olduğu tabloyu görüyoruz.

sütyen beden tablosu buyuk gogus icin

bir kaç örnek verecek olursak

göğüs altı ölçünüz 80, göğüs çevresi ölçünüz 109 ise sütyen bedeniniz  80H dır.

göğüs altı ölçünüz 90, göğüs çevresi ölçünüz 117 ise sütyen bedeniniz 90FF dir.

Göğüsleri Küçük Gösteren Sütyenler

Göğüslerini küçük göstermek için göğüslerinizin ne çok dik ne de çok aşağı doğru basık olmaması gerekir. Göğüsleriniz aşırı dik durması sizi çekici gösterse de eğer amacınız göğüslerini küçük göstermek ise bu tarz sütyenler size uygun olmayacaktır. Piyasada toparlayıcı minimizer sütyenler olarak satılan modeller mevcuttur. Bunlar telli ve telsiz olmak üzere iki cinsi bulunmaktadır. Telli olan sütyenler göğsün alt kısmından kavrayarak yukarı doğru göğsü basar. Göğüs hatlarınızın belli olmayacak şekilde bir görünüm elde edersiniz.

balensiz büyük cup sütyen

Ayrıca ithal olarak getirilen bazı markalarda telsiz toparlayıcı sütyenler bulunmaktadır. Bunlar sağlık ve konfor için en iyi seçenektir. Balen dediğimiz tel belli zaman sonra göğüs kafesinize baskı uygulamaya başlar. Bu da uzun süre sütyenle rahat edememenize yol açar.

Büyük göğüslü kadınların bir diğer tercihi ise sporcu sütyenleridir. Sporcu sütyenler penye kumaşından yapılmış rahat sütyenlerdir. Ancak yapısı gereği göğüslerin sarkmasını çok fazla engelleyemezler. Sporcu sütyenleri genellikle mecburiyetten kullanılan ürünlerdir. Çünkü büyük göğüslü kadınlar için sütyen bulmak oldukça zordur. Büyük Cup sporcu sütyenlerine örnek olarak yine ithal bir ürün olan sporcu sütyenini gösterebiliriz.

büyük beden sporcu sütyeni

Göğüsleri Dik Gösteren Sütyenler

Göğüslerinizin dik görünmesini istiyorsanız balenli ve yarım cup sütyenler tercih etmelisiniz. Büyük göğüslü kadınlar dolgulu sütyenlerden uzak durmalıdır. Dolgular büyük göğüslü kadınların göğüslerini biçimsiz ve olduğundan daha da büyük görünmesine yol açarlar. Yarım cup sütyenler daha çok çekici ve özel sütyenlerdir. Göğüs ucunun hemen üzerinde biterek hem şık hem de dik bir görünüm elde edilir.

half yarım kap sutyen

Büyük göğüslü kadınların özellikle özel günlerde tercih ettiği yarım cup sütyenler sizin de gardrobunuzda bir tane yer almalı.

Büyük Cup Balenli Sütyenler

Büyük göğüslü kadınlar için sütyen bulmak geniş göğüs altı ölçülerinde kolaydır. Ancak geniş göğüs ölçüsünde sütyen çeşitliliği oldukça azdır. Çoğu marka yalnızca A,B ve C cup üretim yapmaktadır. Bazı markalarda D,E,F cuplarda yer almaktadır. ancak D plus bedenlerde çeşit sayısı çok azdır. İthal ürünler J,K,L,M ölçülerinde sütyenler bulma imkanı sağlarlar. Günlük kullanım için, iş hayatında gömlek içine giyebileceğiniz bazı sütyenler modelleri örneklerini fotoğraflarda görebilirsiniz.

büyük cup balenli telli sütyenler

Fotoğraflarda da görüldüğü üzere sütyenler meme dokusunu tamamen kavrayarak göğüslerin biçimli görünmesini sağlamaktadır. Büyük göğüslü kadınlar nasıl sütyen tercih etmeleri gerektiğini anlamaları için önce bedenlerini doğru hesaplamaları gerekir. Her ölçüde sütyen bulmak mümkündür, ancak doğru ölçüleri saptamak önemlidir. Balenli sütyenler her zaman için göğüslerinizin daha muntazam durmasını sağlar.

Büyük Cup Moda Sütyenler

Büyük göğüsleriniz varsa modaya uyum sağlamak çok zor. Ama imkansız değil. Küçük beden sütyenlerde kırmızı pembe lacivert gibi bir çok renk seçeneği varken büyük beden sütyenlerde siyah beyaz ve ten rengi dışında renk bulabilmek oldukça zor. Ülkemizde büyük beden üretimine ağırlık veren firmalarda dahi renk ve model çeşitliliği epey az. İstanbul gibi büyük şehirler yaşayanlar bu konuda bir tık daha şanslı. Transparan ve Dantelli modellerden bir kaç örneği sizler için derledik.

büyük beden cup sütyen

Yurtdışından ithal ürünlerin fiyatları belki bir tık daha pahalı olabilir ancak güzel görünmenin iç çamaşırıyla başladığını unutmayın. Bedeninize tam oturan bir sütyen üzerine giyeceğiniz gömleğin kazağın tsortün de güzel görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca bir diğer yazımız olan büyük göğüslü kadınlar için giyim tavsiyelerini buradan okuyabilirsiniz.

İngilizce bilen okurlarımız içinde buraya bir tane makale bırakalım.

About makromasti

Check Also

Büyük Göğüsler Kamburluk Sebebi mi?

Kadınlarda büyük göğüsler kamburluk (kifoz)’a sebebiyet verebilmektedir. Kamburluk omurganın belirli sebeplerle öne doğru eğilmesidir. Ergenlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir