meme

BÜYÜK GÖĞÜSLÜ KADINLAR İÇİN GİYİM TAVSİYELERİ

Günümüzde alışveriş yapmak ve markalara ulaşmak giderek kolaylaşsa da, büyük göğüslü kadınlar için giyim bulmak her zaman için zor olmuştur. Büyük göğüsleri olan kadınlar genellikle giyim alışverişlerini üstlerinde deneyerek yaparlar. Bazen çok hoşlarına giden bir kıyafet üstlerine giydiklerinde hiçte istedikleri gibi durmayabilir.

Bu yazımızda sizlere göğüsleri büyük olan kadınlar için kıyafet ve kombin tavsiyeleri vereceğiz. Büyük göğüslü kadınların için renk tercihleri ve göğüsleri küçük gösterme hilelerinden bahsedeceğiz. Göğüsleriniz ne kadar büyük olursa olsun onları 2 beden kadar küçük gösterme şansınızın olduğunu unutmayın. Şimdi biraz daha ayrıntılı olarak elbise ve sütyen seçiminde nelere dikkat etmeliyiz inceleyelim.

Büyük Göğüslü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Göğüslerinizin sizi kilolu göstermemesi için kıyafetlerinize kemer ve fular gibi aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

büyük göğüslü kadınlar için kıyafet tavsiyesi

Gömlek, büyük göğüslü kadınların giyim tercihleri arasında pek yer almaz. Çünkü düğmelerin gergin duruşu ve beldeki potluklar güzel bir görüntü oluşturmaz. Ancak yeterince iyi bir terzi iseniz bir beden büyük bir gömlekten gerekli daraltmaları yaparak kendi bedeninize uygun dar kesim bir gömleği de dikebilirsiniz.

büyük göğüslüler için siyah kıyafet

Siyah renk fazla kiloları saklamak konusunda idealdir. Siyah dar kolsuz bluzlar göğüslerinizin dolgunluğunu ortaya çıkarırken bol kesim tişörtler göğüslerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Dar kıyafetlerden kaçınmak gerekir. Ancak aşırı bol kesimli kıyafetlerde büyük göğüslü kadınlar için uygun değildir. Bol kıyafetler de sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Eğer göğüslerinizi küçük göstermek istiyorsanız hafif bol ve koyu renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Kısa boylu kadınların da kıyaferlerinde koyu ve siyah tonları tercih etmelidir.

 

buyuk gogusleri olanlara giyim kıyafet tavsiyesi

V yakalı kıyafetler çene ve göğüs çatalı mesafesini daha uzun göstererek göğüslerinizin olduğundan daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Fazla derin olmayan v dekolteleri tercih etmelisiniz. Yakasız modelleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Yukarıda soldaki kombinasyonda dar bir kazak göğüsleri çok fazla ön plana çıkarmış. Sağdaki kombinasyonda ise V yaka bir kazak tercih edilerek göğüslerin büyüklüğü dengelenmiş.

buyuk memeleri olanlar nasıl giyinmeli

Büyük göğüslü kadınlar için özel üretilen tekstil ürünleri olmadığı için iş başa düşüyor ve kendi kombinasyonlarınızı ve seçimlerinizi yapmanız gerekiyor. Yukarıda uzun bir yelek ve kemer ile güzel bir kombin yapılmış. Uzun ceketlerin ve yeleklerin tam size göre olduğunu unutmayin. Kullanacağınız şık takılarla odağı başka tarafa çekmekte iyi bir seçenek olabilir.

büyük göğüslüler için giyim

Yukarıda sol taraftaki fotoğrafta dar ve kapalı bir gömlek tercih edilmiş. Maalesef ki bu çok yanlış bir tercih. Göğüs bölgesi gerginken karın bölgesindeki görüntü gömleğin tüm havasını alıp götürmüş. Sağ tarafta ise V yaka çok şık bir kombin yapılmış. Asimetrik kesimler sizin için ideal bir tarz olacaktır.

üst bedeni iri kadınlar için abiye elbise

Yine bir V yaka başarısı. Soldaki fotoğrafta koyu kemerli bir elbise ile birlikte V yaka bir kesim tercih edilmiş. Büyük göğüslü kadınlar için abiye elbise seçiminde de aynı kuralların geçerli olduğunu unutmayın.

 

Büyük göğüslü kadınlar için kıyafet seçimi

Dikey çizgileri olan kıyafetlerde uzun kesim ve önü açık kombinler tercih etmelisiniz. Bir tişört veya bluz ile yapılan kombinler çok şık duracak.

Göğsü Küçük Gösteren Elbiseler ve Abiyeler

Göğüsleri küçük gösteren elbiseler daha çok koyu tonlara sahiptir. Ayrıca kumaşında asimetrik desenleri olan açık renkli elbiseler de tercih edebilirsiniz. Özellikle pantolon ve etek seçiminde desenli modelleri tercih etmeniz, kıyafetlerinizdeki odak noktayı göğüslerinizden uzaklaştıracaktır.

Tek renk açık tonlu elbiseler büyük göğüslü kadınlar için uygun olmayacaktır. Açık ton elbiselerde oluşan gölgeler göğüslerinizi olduğundan da büyük gösterebilir.

İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız sadece büyük bedene uygun kıyafetler satan mağazalarda özel günler için de kullanabileceğiniz elbiseler bulabilirsiniz. Küçük bir şehirde yaşıyor iseniz internetten alışveriş yapmanız gerekecektir.

Göğüsleri büyük olan kadınlar abiye elbise seçimlerinde içlerine giyecekleri sütyen çok önemlidir. Sütyeninizin bedeninize uygun olması elbiselerinizin düzgün durmasındaki en önemli kriterdir. Bu sebeple eğer büyük göğüsleriniz var ise elbise alışverişi yapmadan önce size uygun bir sütyen giymelisiniz. Özel günlerde giyeceğiniz elbise ve abiyeler için nelere dikkat etmek gerekiyor kısaca sıralayalım.

  • İnce askılı elbiseler göğüslerinizi olduğunda da büyük gösterecektir. Kalın askılı elbiseleri tercih etmelisiniz.
  • Kolsuz bir elbise almak istiyorsanız kol kısımlarının dar olmasına dikkat etmelisiniz.
  • V yakalı ve asimetrik yakalı  abiye elbiseler bedeninize derinlik getirecektir. Aşırı dekolteli olmayan V yakalı elbiseler size uygun olacaktır.
  • Eğer straplez bir elbise almak istiyorsanız yine straplez bir sütyenle birlikte kullanmalısınız.
  • Bedeninize oturan kıyafetler tercih etmelisiniz. Aşırı bol ve aşırı dar kıyafetlerden kaçının.

İç Giyim

En iyi Toparlayıcı Sütyenler göğüsleri sağdan ve soldan bir hat doğrultusunda toparlayarak göğüslerinizin 1-2 kap küçük görünmesini sağlarlar. Genelde toparlayıcı sütyenler balenlidir. Balen sütyenin alt kısmında yer alan genellikle metaldan imal edilmiş bir parçadır. Telli sütyen olarak ta adlandırılırlar. Ancak tel (balen) kullanılmadan imal edilmiş toparlayıcı sütyenler de vardır.

moss büyük beden sütyenler

Yukarıdaki fotoğrafta iç giyim kolleksiyonundan iki farklı toparlayıcı sütyeni görüyoruz. Kaliteli toparlayıcı sütyenler göğüsleri alttan kavrayarak geniş kap bölümüne eşit bir şekilde göğüs dokusunu yayarlar.

Göğüs ölçünüzü doğru almak ve kaliteli ürünlere yönelmek önemlidir. Büyük göğüsler günlük rutin hareketlerde dahi kolayca terlemeye müsaittir. Bu sebeple iyi bir toparlayıcı sütyen cildinizin nefes almasına imkan veren kaliteli kumaşlardan imal edilmiş olması lazımdır. Doğru sütyen bedeninizi bir mezura ile tespit edebilirsiniz. Ayrıca Büyük Göğüslü Kadınlar için Sütyen Seçimi isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

göğüsleri küçük gösteren sütyen

Öncelikle meme altından ölçüm yaparak sütyen bant ölçünüzü bulmalısınız. Daha sonra göğüslerin üzerinden ölçü almalısınız. Firmaların sütyen bedeni tablolarını kullanarak bulduğunuz iki ölçüyü ile sütyen bedeninizi tespit edebilirsiniz. Göğüsleriniz çok büyük ve sarkık ise göğüs ölçünüzü alırken hafifçe 45 derece eğilerek ölçü almanızı tavsiye ederiz. Cup hazneleri büyük olan sütyenler D,E,F,G,H… şeklinde kodlanırlar.

Sütyen Cup ölçüleri A’dan başlar, Genellikle markalar D cup a kadar üretim yaparlar. Ancak E-F-G-H-I-J ve çok büyük göğüslü kadınlar için K-L-M-N Cup a kadar dünyada üretim mevcuttur.

Push-up denilen içi destekli sütyenler göğüslerinizin daha da büyük görünmesine neden olacaktır. Kap bölümleri büyük olan dolgusuz sütyenleri tercih etmelisiniz. Büyük cuplara sahip sütyenler model çeşitliliği oldukça azdır. Genellikle pahalı markalarda bile bir kaç çeşit sütyen rengi ve seçeneği olmaktadır. Bu sebeple ithal ürünlere yönelim oldukça fazladır.

Büyük Göğüslü Kadınlar için Mayo ve Bikini

Büyük göğüslüler için mayo ve bikini bulmak oldukça zordur. Mağazalarda bu ürünleri bulabilmek epey güçtür. Ancak internetten iyi bir araştırma yaparsanız size uygun güzel ve şık modelleri bulabilirsiniz. Büyük göğüslü kadınlar genellikle mayo tercih ederler. Büyük göğüslüler için bikini bulmak daha zordur.

büyük beden için mayo

Mayo ve bikinilerde koyu tonları ve tercih etmelisiniz. Koyu renk tonları açık renklere göre daha az yansıma yaparlar ve bu da göğüslerinizin olduğundan daha küçük görünmesini sağlar. Mayo ve bikinilerin göğüs altına tam oturması gerekir. Bedeninize uygun olmayan mayolar sahilde rahat olmanızı engeller.

Büyük göğüslü kadınlar için giyim tavsiyelerine yer verdiğimiz bu yazımızı yazarken kullandığımız kaynakları aşağıya bırakıyoruz. Sizler de giyim tavsiyelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/c/giedre/videos