meme

BÜYÜK GÖĞÜSLÜ KADINLAR İÇİN GİYİM TAVSİYELERİ

Büyük Göğüslü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Ülkemizde büyük göğüslü kadınlar için giyim bulmak oldukça zor. Tek parça bir elbise bulmak bir yana dursun bazen bir bluz ya da kazak bulmak bile bir işkenceye dönüşebiliyor. Bu yazımızda büyük göğüslere sahip kadınlar için giyim tavsiyeleri ve göğsü küçük gösterme hilelerinden bahsedeceğiz.

Gömlek, büyük göğüslü kadınların giyim tercihleri arasında pek yer almaz. Çünkü düğmelerin gergin duruşu ve beldeki potluklar güzel bir görüntü oluşturmaz. Ancak yeterince iyi bir terzi iseniz bir beden büyük bir gömlekten gerekli daraltmaları yaparak kendi bedeninize uygun bir gömleği dikebilirsiniz.

iri göğüslüler için gömlek nasıl olmalı

Örnek fotoğrafta gömlek bedene tam oturmuş görünüyor. Ancak bunun olabilmesi için sütyenin de bedene tam olması şart.

büyük beden siyah elbise

Dar kıyafetlerden kaçınmak gerekir. Aynı şekilde aşırı bol kesimli kıyafetlerde büyük göğüslü kadınlar için uygun değildir. Bol kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Eğer göğüslerinizi küçük göstermek istiyorsanız hafif bol ve koyu renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Siyah, göğüsleri iri olan kadınlar için kurtarıcı bir renktir. Kendinden kemerli kıyafetler ya da şık ince kemerleri kullanabilirsiniz.

V yakalı kıyafetler çene ve göğüs çatalı mesafesini daha uzun göstererek göğüslerinizin olduğundan daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Fazla derin olmayan v dekolteleri tercih etmelisiniz. Yakasız modelleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Kullanacağınız şık takılarla odağı başka tarafa çekmekte iyi bir seçenek olabilir. Göğüs çatalının ortasına kadar uzanan bir kolye kullabilirsiniz.

Göğüsleriniz ne kadar büyük olursa olsun onları 2 beden kadar küçük gösterme şansınızın olduğunu unutmayın. Şimdi biraz daha ayrıntılı olarak Elbise ve Sütyen seçiminde nelere dikkat etmeliyiz inceleyelim.

Göğsü Küçük Gösteren Elbiseler ve Abiyeler

Göğüsleri küçük gösteren elbiseler daha çok koyu tonlara sahiptir. Ayrıca kumaşında asimetrik desenleri olan açık renkli elbiseler de tercih edebilirsiniz. Özellikle pantolon ve etek seçiminde desenli modelleri tercih etmeniz, kıyafetlerinizdeki odak noktayı göğüslerinizden uzaklaştıracaktır. Ancak tek renk açık tonlu elbiseler büyük göğüslü kadınlar için uygun olmayacaktır. Açık ton elbiselerde oluşan gölgeler göğüslerinizi olduğundan da büyük gösterebilir.

büyük göğüs için elbise

büyük göğüslü kadınlara elbise tavsiye

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız sadece büyük bedene uygun kıyafetler satan mağazalarda özel günler için de kullanabileceğiniz elbiseler bulabilirsiniz. Küçük bir şehirde yaşıyor iseniz internetten alışveriş yapmanız gerekecektir. İnternetten alışveriş yaparken büyük bedene uygun elbiseler üreten firmalardan alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz. Elbiselerinizle birlikte kemer kullanırsanız belinizin inceliğini ortaya çıkarmış olursunuz. Bu sizin kilolu görünmenizi de engelleyecektir.

Göğüsleri büyük olan kadınlar abiye elbise seçimlerinde sütyenlerini de bedeninize uygun olması elbiselerinizin düzgün durmasındaki en önemli kriterdir. Bu sebeple eğer büyük göğüsleriniz var ise elbise alışverişi yapmadan önce size uygun bir sütyen giymelisiniz.

  • İnce askılı elbiseler göğüslerinizi olduğunda da büyük gösterecektir. Kalın askılı elbiseleri tercih etmelisiniz.
  • Kolsuz bir elbise almak istiyorsanız kol kısımlarının dar olmasına dikkat etmelisiniz.
  • V yakalı ve asimetrik yakalı  abiye elbiseler bedeninize derinlik getirecektir. Aşırı dekolteli olmayan V yakalı elbiseler size uygun olacaktır.
  • Eğer straplez bir elbise almak istiyorsanız yine straplez bir sütyenle birlikte kullanmalısınız. Büyük Cup Straplez sütyenleri ayrıntılı bir şekilde anlattığımız yazılarımızı okuyabilirsiniz.
  • Bedeninize oturan kıyafetler tercih etmelisiniz. Aşırı bol ve aşırı dar kıyafetlerden kaçının.

En iyi Toparlayıcı Sütyenler

En iyi Toparlayıcı Sütyenler göğüsleri sağdan ve soldan bir hat doğrultusunda toparlayarak göğüslerinizin 1-2 kap küçük görünmesini sağlarlar. Genelde toparlayıcı sütyenler balenlidir. Balen sütyenin alt kısmında yer alan genellikle metaldan imal edilmiş bir parçadır. Telli olarakta adlandırılırlar. Ancak tel (balen) kullanılmadan imal edilmiş toparlayıcı sütyenler de vardır.

moss büyük beden sütyenler

Yukarıdaki fotoğrafta Moss İç giyimin kolleksiyonundan iki farklı toparlayıcı sütyenini görüyoruz. En iyi Toparlayıcı sütyenler göğüsleri alttan kavrayarak geniş kap bölümüne eşit bir şekilde göğüs dokusunu yayarlar. Toparlayıcı sütyenler minimizer olarak ta adlandırılırlar. İyi bir toparlayıcı sütyen büyük göğüslere uygun bir şekilde dizayn edilmiş olması lazımdır. Göğüs ölçünüzü doğru almak ve kaliteli ürünlere yönelmek önemlidir. Büyük göğüsler günlük rutin hareketlerde dahi kolayca terlemeye müsaittir. Bu sebeple iyi bir toparlayıcı sütyen cildinizin nefes almasına imkan veren kaliteli kumaşlardan imal edilmiş olması lazımdır. Meme küçültme operasyonu sonrası kullanılan sütyenleri satan ortopedi marketlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Göğsü Küçük Gösteren Sütyen Modelleri

göğüsleri küçük gösteren sütyenGöğüsleri küçük gösteren sütyenler minimizer olarak adlandırılır. İyi bir toparlayıcı sütyen göğüsleri minize ederek olduğundan göğüsleri daha küçük gösterirler. Göğüslerinizi küçük göstermek istiyorsanız kendinize uygun bedende bir sütyen seçmelisiniz. Doğru sütyen bedeninizi bir mezura ile tespit edebilirsiniz.

Öncelikle meme altından ölçüm yaparak sütyen bant ölçünüzü bulmalısınız. Daha sonra göğüslerin üzerinden ölçü almalısınız. Firmaların sütyen bedeni tablolarını kullanarak bulduğunuz iki ölçüyü ile sütyen bedeninizi tespit edebilirsiniz. Göğüsleriniz çok büyük ve sarkık ise göğüs ölçünüzü alırken hafifçe 45 derece eğilerek ölçü almanızı tavsiye ederiz. Cup hazneleri büyük olan sütyenler F,G,H,I… şeklinde kodlanırlar.

Sütyen Cup ölçüleri A’dan başlar, Genellikle markalar D cup a kadar üretim yaparlar. Ancak E-F-G-H-I-J ve çok büyük göğüslü kadınlar için K-L-M-N Cup a kadar dünyada üretim mevcuttur. Büyük cup sütyenler dolgusuzdur olarak imal edilirler.

sütyen bedeni hesaplamak için ölçü alma yöntemi

Push-up denilen içi destekli sütyenler göğüslerinizin daha da büyük görünmesine neden olacaktır. kap bölümleri büyük olan dolgusuz sütyenleri tercih etmelisiniz. Büyük cuplara sahip sütyenler model çeşitliliği oldukça azdır. Genellikle pahalı markalarda bile bir kaç çeşit sütyen rengi ve seçeneği olmaktadır.

Büyük Göğüslü Kadınlar için Mayo ve Bikini

Büyük Göğüslüler için Mayo ve Bikini bulmak oldukça zordur. Mağazalarda bu ürünleri bulabilmek epey güçtür. Ancak internetten iyi bir araştırma yaparsanız size uygun güzel ve şık modelleri bulabilirsiniz. Büyük göğüslü kadınlar genellikle mayo tercih ederler. Büyük göğüslüler için bikini bulmak daha zordur.

büyük beden için mayo

Mayo ve bikinilerde koyu tonları ve tercih etmelisiniz. Koyu renk tonları açık renklere göre daha az yansıma yaparlar ve bu da göğüslerinizin olduğundan daha küçük görünmesini sağlar. Mayo ve bikinilerin göğüs altına tam oturması gerekir. Bedeninize uygun olmayan mayolar sahilde rahat olmanızı engeller.