meme

En İyi Toparlayıcı Sütyen Hangisi?

İyi bir toparlayıcı sütyen göğüslerin ağırlığını sırta ve omuzlarına eşit olarak dağıtır. Aynı zamanda kaliteli bir kumaş dokusuna sahip olmalı ve şık bir görüntüsü olmalıdır. Toparlayıcı sütyenler göğüsleri kenarlardan ve üsten eşit şekilde sütyene yayarlar. Genellikle büyük göğüslü kadınların tercih ettiği sütyenlerde marka çeşitliliği oldukça kısıtlıdır.

Hangi beden toparlayıcı sütyenin size uygun olduğunu öğrenmek için öncelikle sütyen ölçünüzü bilmeniz gerekmektedir. Göğüs altından ve üstünden ölçüm yaparak, markaların sütyen beden tablolarından sütyen bedeninizi öğrenebilirsiniz. Göğüslerin en iyi şekilde toparlaması doğru beden sütyen ile mümkündür.

kaliteli küçültücü sütyen

Türkiye’de üretimi olmayan sütyenler genellikle pahalı olabilir, ancak kumaş kalitesi olarak oldukça yüksektirler. İthal toparlayıcı sütyenler uzun süre sağlamlığını ve dikiş kalitesini korumaktadırlar. Türkiyedeki sütyen üretici marka belli bir cup’a kadar üretim yapmaktadır.

Kalitesiz ve yanlış bedene sahip sütyenler özellikle yaz aylarında havanın da sıcak olmasıyla  birlikte cilt tahrişlerine sebep olabilir. En sağlıklı toparlayıcı sütyen teninizin tahriş olmamasını, hava almasını sağlayan sütyenlerdir. Göğüs ölçüsü büyüdükçe şıklıktan çok, konfor ön plana çıkmaktadır. Ancak bazı ithal markalar büyük bedenler içinde şık ürünler üretmektedir.

Toparlayıcı Sütyenlerde Ürün Çeşitliliği

Büyük bedenlerde toparlayıcı sütyenleri telli ve telsiz olarak ikiye ayırabiliriz. Telli olan sütyenlerde kimi ölçülerde daha iyi bir görüntü elde edilebilir ancak kullanım olarak telsiz sütyenler daha rahattır. Sütyen teli balen olarakta adlandırılabilir. Gelin öncelikle telsiz olan toparlıcı sütyenleri inceleyelim.

Telsiz (Balensiz) Toparlayıcı Sütyenler

Telsiz olan sütyenler rahattır. Kullanışlıdır ve yıkanmaya elverişlidir. İçi dolgusuz ve yumuşak olan toparlayıcı sütyenler en iyi konforu size sağlayacaktır. Göğüsleri toparlayarak küçük görünmesini sağlar. Avrupada bu tarz sütyenlere minimizer adı verilir.

küçültücü kaliteli telsiz sütyen

Ürünün 70cm den 115cm e kadar bant genişliğinde üretildiğini ve bazı bant genişliklerinde J ve JJ cup’ın da mevcut olduğunu belirtelim.

Telsiz ve Rahat ve Spor Sütyenler

Sporcu sütyenleri spor esnasında memelerin sarkmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmişlerdir. Rahat olması açısından sporcu sütyenlerinin telsiz olmaları gereklidir. Esnek ve dayanıklı kumaşlardan üretilen sütyenler zamanla esneme yapmaz. Spor esnasında en iyi toparlamayı sağlaması için sütyenin esnekliğini koruması beklenir.

toparlayici sporcu sütyeni

Yukarıdaki ürün yüksek teknolojiyle üretilmiş olup büyük cup’a uygundur. Telsiz en iyi toparlatıcı sütyenlerden biridir. İçi dolgusuzdur ve yumuşak bir yüzeye sahiptir. Günlük kullanıma uygun ve rahattır.

Telli Toparlayıcı Sütyenler

Toparlayıcı sütyen modellerinin askiları genellikle kalın, renk ve model çeşitliliği oldukça azdır. Ten rengi, beyaz renk, krem ve siyah tonlar ağırlıktadır. Bir çok marka tarafından üretilse de genellikle birbirine benzer dizaynlar yaplmaktadır. Özellikle yaz aylarında kalın sütyenler kullanmak oldukça rahatsız edici olduğu için kadınlar daha çok ithal markalara yönlenmektedir.

büyük bedene uygun telli toparlayici sütyen

Yukarıdaki ürün iç dolgusuzdur. J,K gibi büyük cuplarda üretilebilmektedir. Yüksek teknoloji ile üretilmiş hava alan dokusu sayesinde günlük kullanıma uygundur. Kenarlardan desteklidir. Böylece göğüslerin yayılmasını engelleyerek iyi bir görüntü sağlar. Yıkanma talimatlarına uyulduğu sürece uzun ömürlüdür. Telli sütyenlerde sütyen yıkama topu kullanımı tavsiye edilir.

Toparlayıcı sütyen alırken nelere dikkat edilmeli?

Ülkemizde küçük ve orta büyük göğüsler için sütyen çeşitliliği oldukça fazla olmasina karşı büyük ve çok büyük göğüslü kadınlar için neredeyse hiç sütyen bulunmamaktadır. Bu da büyük göğüslere sahip kadınların yanlış ölçü kullanarak sırt ağrılarına, göğüs sarkmalarına zemin hazınlamaktadır.

Toparlayıcı sütyenlerin sahip olması beklenen özellikler aşağıda listelenmiştir.

  • Kaliteli, hava alan kumaş dokusuna sahip olmalıdır.
  • Sütyenin içi dolgusuz olmalıdır ve iyi bir astarı olmalıdır.
  • F cup ve üzerinde üretim yapan markalar tercih edilmelidir.
  • Telsiz olan sütyenlerin esnekliği iyi olmalıdır
  • Telli olan sütyenlerde ise yan destekler olmalıdır.

About makromasti

Check Also

Areola Neden Büyür? Neden Koyulaşır?

AREOLA NEDEN BÜYÜR? Memenin kahverengi kısmının (areola) büyümesi gebeliğin bir işareti olabilir. Ancak genellikle areola …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.