meme

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar? 2021 Ücretleri

Meme küçültme ameliyatı fiyatı; operasyonun yapılacağı hastaneye ve hastanın meme yapısına göre belirlenecek olan operasyon şekline göre değişecektir. Ancak 2021 yılında yapmış olduğumuz araştırmaya göre meme küçültme fiyatı 15000 TL – 28000 TL arasında değişmektedir. Rekonstrüktif (yeniden yapılandırılma) göğüs küçültme operasyonlarında ücreti belirleyen unsurları 6 temel başlık altında inceleyebiliriz. Yapılan küçültme operasyonunun metoduna, hastane şartlarına, bulunduğunuz şehire, sigorta kapsamına, fiziksel özelliklerinize ve doktor seçimine bağlıdır. Göğüs küçültme ameliyatı ile ilgili bilgi almak için meme küçültme yazımıza ulaşabilirsiniz.

Meme küçültme ameliyatı fiyatını etkileyen faktörler şunlardır:

  • Operasyon Methodu Seçimi
  • Hastane
  • Şehir
  • SSK ve Özel Sigorta
  • Hastanın Fiziksel Yapısı
  • Doktor Seçimi

Operasyon Metodu Seçimi: Meme küçültme ameliyatı sırasında kullanılan bir çok teknik vardır. Meme estetiği olacak kişinin ileride emzirme planı olup olmaması çok önemlidir. Meme dokusunun içinde bulunan süt kesecikleri ve bu keseciklerde bulunan sütü meme ucuna taşınmasını sağlayan süt kanallarının operasyonu sırasında işlevini yitirme ihtimali vardır. Laktasyon sistemine zarar vermemek için doktorunuz size uygun olacak metodu seçecektir. Yine de yapılan operasyonlarda %20 ihtimalle emzirme kaybı riski vardır.

Operasyonda yöntemi belirlemede bir diğer unsur ise hastanın meme büyüklüğüdür. Çok büyük memeleri olan hastalarda meme başı tamamen işlevsiz hale getirilmek zorunda kalınabilir. Bu diğer meme küçültme ameliyatı fiyatından daha farklı ücretlendirilir. Hastanın vücut yağ indeksi yüksek ise ya da yağların toplandığı bölge göğüs bölgesi ise liposuction yöntemi kullanılır. Ancak bu çok az sayıda hasta için uygun olacaktır. Buna muayene sırasında doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane ve Şehir: Göğüslerini küçültmek isteyen hastalar yalnızca büyük şehirlerimizde yaşamıyorlar. Türkiye’nin özellikle güney ve doğu kesimlerinde meme estetiği ameliyatlarına olan ilgi oldukça fazla. Meme küçültme fiyatı İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde diğer şehirlere nazaran biraz daha pahalıdır. Göğüs estetiği yaptırmak için anadoludan ve doğudan bir çok kadın büyük şehirlere gelmek durumunda kalmaktır.

Göğüs küçültme ameliyatı olmak isteyen bir hasta herhangi bir sağlık raporu yok ise ameliyatını özel bir hastanede yaptırmak zorundadır. Her hastane birbirine yakın fiyat politikası uygulamakla birlikte bazı hastaneler sundukları ekstra imkan ve konforla fiyatlarını yükseltmektedir.

SGK ve Özel Sigorta: SGK meme küçültme ameliyatını karşılıyor mu diye sorabilirsiniz. Devlet sigortası SGK meme küçültme ameliyatı karşılamamaktadır. Ancak bazı özel sağlık problemleri sebebiyle ameliyat kaçınılmaz hale gelmiş ise heyetin düzenleyeceği rapor ile ameliyat ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Meme kanserinde ve ciltte aşırı tahriş durumlarında ilaç ve merhem tedavisi işe yaramıyor ise cilt dokusunu kaybetmemek için böyle bir karar alınabilir. Ancak bu çok nadir görünen bir durumdur.

Hastanın Fiziksel Yapısı: Hastanın yaşına bağlı olarak hekimle ortak bir operasyon kararı alınır. Ancak çok büyük göğüslerde yapılan işlemlerde değişiklikler olabilir. Sonuçta elde edilmek istenin görünümün önemini sağlığınıza, emzirme durumunuza uygun olup olmadığına bağlıdır. Hastanın yağ dokunun oranı, yaşı, emzirme durumu meme küçültme ameliyatı fiyatı belirlenmesinde en önemli faktörlerdir.

Doktor Seçimi: Operasyonu yapacak olan doktorun deneyimli olması ücreti ve sonucu mutlaka etkileyecektir. Eğer araştırmalarınızı internet üzerinden yapıyor iseniz doktorunuzun sitesinden önceki operasyonlarındaki fotoğraflara bakmak faydalı olacaktır. Aşağıdaki fotoğrafta amerikada yapılmış bir meme küçültme operasyonunun önce ve sonrasını görmekteyiz. Bu başarılı bir operasyondur ancak sonucun sizi mutlu etmesi herşeyden çok daha önemlidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatı Sonuç Değerlendirmesi

Diğer yazılarımızda da anlattığımız üzere meme küçültme ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların büyük bir çoğunluğu çeşitli sağlık sorunlarından yakınarak hastaneye gitmektedir. Eğer gerçekten sizi ciddi anlamda rahatsız eden bir sağlık probleminiz varsa bir tıp fakültesine giderek muayene olmanızı tavsiye ederiz. Yapılacak muayenede ameliyat tek çare olarak görünür ise meme küçültme ameliyatı ücretini devlet karşılayacaktır. Ancak bunun olabilmesi için sağlık kurulundan rapor çıkması şarttır. Estetik amaçlı küçültme ameliyatlarında yalnızca özel hastanelerden hizmet alabilirsiniz.

meme kucultme ameliyati fiyati

Göğüslerini küçültme isteyen hastalarda ameliyat sonrası memnuniyet yüksektir. Bazı ameliyatlarda meme asimetrisi oluşabilir. Bu hastaya ameliyat öncesinde belirtilir. Operasyon sırasında vücut büstü geri dönüşümü olmayacak şekilde değiştirilmektedir. Doktorunuz daha önce yapmış olduğu ameliyatlar görselleri var ise size muayene esnasında gösterecektir. Her vücut figürü birbirine benzemediği için herkes için aynı sonuç elde edilmeyebilir. İngilizce bilen okurlar için aşağıda linkini paylaştığım wikipedia sayfasından ameliyat hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mammaplasty

Meme küçültme ameliyatı fiyatı için en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Umarız yazımız kafası karışık olan kişileri bir nebze olsun bilgilendirmiştir. Diğer yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

About makromasti

Check Also

Büyük Göğüsler Kamburluk Sebebi mi?

Kadınlarda büyük göğüsler kamburluk (kifoz)’a sebebiyet verebilmektedir. Kamburluk omurganın belirli sebeplerle öne doğru eğilmesidir. Ergenlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir